Vienas svarbiausių dalykų žmonių  gyvenime yra namai. Dauguma įvardina, jog sveikata bei šeima yra didžiausias turtas, tačiau iš karto po jų seka būstas. Tam, kad turėtumėte namus, kuriuose būtų miela gyventi, tenka skirti daug laiko bei pajamų, įdėti pastangų. Dėl šių priežasčių būtina tinkamai rūpintis savo turtu. Gaila, tačiau siekiant visapusiškos būsto apsaugos nepakanka įsigyti kokybiškas spynas – kad užtikrintumėte visišką saugumą, reikia imtis tam tikrų priemonių. Bene viena patikimiausių priemonių, siekiant apsaugoti savo namus, yra būsto draudimas. Yra daug dalykų, kuriuos būtina žinoti apie šią draudimo rūšį. Kokie jie? Apie juos ir pakalbėsime šiame straipsnelyje.

Vienas svarbiausių dalykų, yra tai, jog tuo atveju, jei pasirinksite pilną draudimo apsaugą, jūsų  namai bus visapusiškai apdrausti – nuo seifo, kuriame laikote pinigus iki lauko durų. Tačiau reikia pabrėžti tai, jog tikrai ne visi namus būstus turintys žmonės pageidauja pilnos draudimo apsaugos. Atsižvelgiant į tai, draudimo įmonės siūlo įvairius variantus.

Tam, kad galėtumėte nuspręsti, koks būsto draudimo variantas jums yra pats naudingiausias, būtina pasitarti ne tik su šeimos nariais, bet ir su savo darbą puikiai išmanančiais draudikais – būtent jie paaiškins jums kiekvieno būsto draudimo varianto privalumus bei trūkumus bei padės suprasti, kuris variantas jums labiausiai tinka. Gali nutikti ir taip, jog jums bus palankūs keli būsto draudimo variantai. Tokiu atveju yra įmanomos dvi galimybės: pasirinkti kelis variantus ar, pasitarus su šeimos nariais, išsirinkti vieną. Na, o jei į draudimo atstovus dar nesikreipėte, siūlome susipažinti, su populiariausiais draudimo būsto variantais.

Būsto draudimo variantai gali būti pateikiami atsižvelgiant į pageidaujamas draudimo rizikas. Paprastai yra skiriamos 8 būsto draudimo rizikos. Trumpai apie kiekvieną iš jų:

  1. ugnies ( gaisras, sprogimas, žaibo įtrenkimas, skraidančių aparatų ar jų dalių be i krovinio nukritimas, smūgio bangos);
  2. gamtos jėgų (audra, kruša, liūtis, staigūs potvyniai, sniego lavinos, grunto įgriuvimas ar nuslydimas);
  3. vandens;
  4. vagystės (vagystė su įsilaužimo, vandalizmo ar chuliganizmo atvejai);
  5. piktavališkas turto sugadinimas dėl trečiųjų asmenų tyčinės veiklos;
  6. transporto priemonių atsitrenkimas;
  7. stiklo dužimai;
  8. elektros įtampos svyravimai.

Esant šiems pasirinkimams, kiekvienas būstą  turintis ir norintiems apdrausti žmogus, gali pasirinkti jam aktualiausią  variantą. Štai, pavyzdžiui, jei  būstas dažnai nukenčia nuo gamtos stichijų, jo savininkui puikiai tiks gamtos jėgų draudimo rizika. Tokiu atveju būsto savininku nereikia mokėti už pilną draudimo apsaugą – pasirenkamas ekonomiškiausias variantas.

Tačiau galimybė pasirinkti labiausiai tinkantį  šios draudimo rūšies variantą nėra vienintelis dalykas, kurį  būtina žinoti. Kalbant apie šią draudimo rūšį, būtina atkreipti dėmesį ir į jo kainą. Reikia pabrėžti, jog būtent šio draudimo kaina vaidina svarbų vaidmenį. Būtent dėl šios priežasties kai kurie savo būstus norintys apdrausti žmonės, ieško palankiausių variantų. Kalbant apie būsto draudimo kainą, reikia pasakyti, jog ji yra prilyginama kainai, už kurią turto netekęs asmuo, galėtų įsigyti prarastam turtui analogišką naują turtą. Kaip apskaičiuojama draudimo suma? Atsakant į šį klausimą, reikia pabrėžti, kad būsto draudimo suma įprastai yra skaičiuojama bendrąjį būsto plotą padauginant  iš sumos, kuria yra įvertintas vienas kvadratinis metras. Reikia pabrėžti, jog šiuo atveju nėra sudaromas namuose esančių daiktų sąrašas – apdraudžiami visi namuose esantys daiktai.

Kaip matyti, būsto draudimas – išties naudingas, jei jūsų turtas bus apgadintas ar jį prarasite –  patirti nuostoliai bus atlyginti.