Šiais laikais investicinis gyvybės draudimas turėtų būti vadinamas ne galimybe, tačiau būtinybe. Žmonės labai daug keliauja, dažnai rizikuoja, galiausiai, nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo nelaimių. Renkantis draudimą labai svarbu yra nepermokėti už gaunamas paslaugas. Štai ką jums verta žinoti jei nusprendėte apsidrausti Gyvybės draudimu

Siekiant pasirinkti labiausiai Jums tinkamą gyvybės draudimą – reikia susipažinti su kuo daugiau įmonių, kurios jį siūlo. Tuo pačiu palyginti jų sąlygas ir įvertinti naudą. Investicinis gyvybės draudimas skiriasi nuo kaupiamojo, tad kiekviena detalė labai svarbi ir garantuos, kad atrasite labiausiai Jums tinkamą draudimo formą.

Investicinis VS kaupimo draudimas

Investicinis gyvybės draudimas pačiam klientui duoda „vadeles į rankas“, taigi jis prisiima ir visą riziką. Sudarant sutartį sutariama, kokia pinigų suma bus išduodama pasibaigus draudimui. Kaupimo draudimas naudingas tuo, kad bendrovė prisiima visą riziką. Taip pat verta žinoti, kad investicinis draudimas gali būti taip pat labai skirtingas. Jaunesni žmonės, kuriems iki sutarties pabaigos dar yra keli dešimtmečiai, paprastai renkasi rizikingesnes ir potencialiai pelningesnes investavimo kryptis. Vyresni savo ruožtu nelinkę rizikuoti ir dažniausiai renkasi ganėtinai konservatyvias investavimo kryptis (valstybių bei didžiųjų bendrovių obligacijų fondai).

Draudimo sumos dydis

Galvojant apie pinigų sumą, kuri bus išmokama, reikia įvertinti tai, kad ji turi atitikti Jūsų artimųjų poreikius netekus šeimos nario. Kalbame ne tik apie laidojimo ar panašias išlaidas, tačiau ir tokius finansinius įsipareigojimus, kaip būsto paskola, mašinos lizingas ir panašiai. Gyvybės draudimas reikalingas tam, kad ištikus nelaimei finansinė našta nepradėtų „smaugti“. Kaip rodo statistika Lietuvoje gyvybės draudimo (mirties atveju) suma retai viršiję 100 000 (šimtą tūkstančių) eurų. Didesnės sumos yra pasirenkamos tik tuo atveju jei to reikalauja bankas ar kita kredito įstaigą suteikdama paskolą. Dažnai reikalaujama, kad draudimo suma padengtu ir palūkanas numatytas sutartyje, o ne tik suteikto kredito dydį.

Banko paskola yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, kuris paprastai liečia ne tik tą asmenį kurio vardu yra sudaryta hipotekos sutartis, tačiau ir visus artimiausius jo žmonės. Būtent dėl šios priežasties šeimos finansų ekspertai pataria visiems turintiems banko paskolas įsigyti ir gyvybės draudimą su apsaugomis nuo kritinių ligų, neįgalumo bei kompensacijos išmokėjimo mirties atveju. Žmonėms dažnai būna sudėtinga kalbėti apie mirti, tačiau liūdna statistika byloje, kad nelaimingi atsitikimai bei klastingos ligos kasmet pasiglmežia vis daugiau žmonių.

Kiek tai kainuoja?

Gyvybės draudimas kaip ir paskola būstui yra ilgalaikis produktas ir sutartys kaip taisyklė yra sudaromos ilgiems metams, o neretai ir ištisiems dešimtmečiams. Draudimas su apsaugomis nuo kritinių ligų bei investiciniu atdiėjimu gali atsieiti viso labo 80 litų per mėnesį. Tai tikrai nėra didelė suma, tam, kad suteikti papildomą apsaugą ne tik sau, bet visai šeimai. Be viso kito verte prisiminti ir tą faktą, kad investicinio gyvybės draudimo piniginis atidėjinys gali per tuos metus uždirbti pakankamai pinigų, tam, kad padengtu visą laikotarpio draudimo apsaugą bei administracijos išlaidas.

šeima

Gyvybės draudimo įmonių pateikta statsitika rodo, kad kiekvienais metais dėl kritinių ligų yra sumokama daugiau kaip du milijonai litų draudimo išmokų. Papildomos finansinės injekcijos suteikia galimybę daugiau dėmesio skirti kovai su liga ir nesirūpinti dėl pinigų srautų, banko paskolai ar kitiems finansiniams įsipareigojimams padengti.

Žmonėms turintiems viršsvorio problemų kyla nemažai sunkumų, kasdieniame gyvenime. Tai ne tik elegantiškų drabuzių paieška, nemalonūs momentai, kuomet tenka įsisprausti į lėktuvo sėdynę, bet ir gyvybės draudimas žmonėms turintiems didelį viršsvorį dažniausiai nėra suteikiamas. Taip yra todėl, kad turintiems viršsvorio žmonėms rizika susirgti kritinėmis ligomis yra kur kas didesnė.

Paprastai kiekvienas atvėjis yra vertinamas individualiai, tačiau kuomet draudimo sutartis daeina iki "aktuarijų" skyriaus, dažnai būna pasiūloma sudaryti investicinio arba kaupiamojo gyvybės draudimo sutartį, be papildomų apsaugų nuo traumų ar išmokų mirties bei kritinių ligų atveju. Vienintelis kelias tokiems žmonėms yra rasti būdų kaip numesti svorio. Tik tuomet pateikus papildomą prašymą galima tikėtis, kad draudikai suteiks draudiminęs apsaugas.

Ši problema yra dar opesnė vakarų Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur nutukimo problema jau įgavus tiesiog epidemijos mastą. JAV kur yra mokamas sveikatos draudimas, žmonėms su viršsvoriu yra taikomas papildomas 50 procentų kooficento tarifas. Tačiau ir tai suteikia ne visos kompanijos. Todėl nenuostabu, kad norėdami numesti svorio amerikiečiai dažnai kreipiasi ir į plastikos hirurgus, nes paskaičiuota, kad išlaidos riebalų nusiurbimo operacijai atsipirks, sumažėjus įmokoms į sveikatos draudimo fondą.

Oficialios statistikos kokiam kiekiui žmonių per metus yra atsisakoma suteikti draudimą, Lietuvoje nėra. Draudikai dažnai stengiasi išvengti nereikalingo viešumo ir nedetalizuoja priežasčių kodėl žmogui buvo atsisakyti suteikti draudiminės apsaugas.

Vienas iš būdų išvengti galimų finansinių problemų ateityje yra gyvybės draudimas. Gyvybės draudimas tai ne tik pažodžiui suprantamas teiginys, kad draudimo išmoka bus mokama apdraustam asmeniui mirus, draudimas taip pat veikia ir kaip sveikatos draudimas, taigi išmokos bus mokamos ir apdraustajam susirgus sunkia liga, patyrus traumą ar tapus neįgaliu. Kalbant apie gyvybės draudimą nereikėtų pamiršti, kad gyvybės draudimas yra vienas iš būdų investuoti arba kaupti lėšas ateičiai. Įvertinus tai, kad gyvybės draudimo sutartis yra ilgalaikė, periodiškai mokant nedideles draudimo įmokas, laikotarpio pabaigoje galima sukaupti solidžią pinigų sumą, kuri sutarčiai pasibaigus išmokama sutartyje nurodytam "naudos gavėjui".gyvybes draudimas

Bendra susiklosčiusi neigiama situacija šalies bei pasaulio ekonomikoje įtakoja ir Lietuvos draudimo rinką. Nors Lietuvos draudimo rinka ekspertų teigimu dar nėra perpildyta, o atvirkščiai, nesiekia vakarų šalių vidurkio, todėl turi didelį ilgalaikį augimo potencialą, tačiau prastėjant finansiniai situacijai šalyje stipriai sumažėjo ir naujai sudaromų gyvybės draudimo sutarčių skaičius. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad gyvenant tik šia diena galima skaudžiai nukentėti ateityje, netikėtai susirgus ar atsitikus nelaimingam atsitikimui. Tai ypač svarbu, kai esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus asmenis. Todėl, kad ir kaip atrodytų neįmanoma ar trūksta lėšų, savo ateitimi privalome rūpintis jau šiandien – net ir liaudies išmintis byloja: „Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam“.

Suprastėjusi situacija viso pasaulio bei Lietuvos finansų rinkose neigiamai atsiliepė ir gyvybės draudimo rinkai Lietuvoje. Tačiau nežiūrint į tai, kad finansinė krizė vienaip ar kitaip palietė daugelį gyventojų, dalis žmonių vis tiek rūpinasi savo ateitimi ir nori užsitikrinti finansinį stabilumą nelaimės atveju. Gyvybės draudimas yra glaudžiai su tuo susijęs. Šiandien gyvybės draudimas tai du produktai viename. Pirmiausia tai finansinė pagalba atsitikus nelaimei, kai netenkama vieno šeimos nario. Antruoju atveju gyvybės draudimas yra investavimo arba taupymo priemonė. Norinčius investuoti labiau traukia investicinis gyvybės draudimas, o konservatyvesniems klientams labiau tinka kaupiamasis gyvybės draudimas.

Viena populiariausių gyvybės draudimo bendrovė „Bonum Publicum“ 2011 metais intensyviai plėtė draudimo paslaugų asortimentą taip didindama savo klientų skaičių. Pastebėta, kad savo bei savo šeimos finansiniu saugumu pradeda rūpintis vis daugiau Lietuvos gyventojų. Praeitais metais padaugėjo daugiavaikių šeimų draudimo sutarčių, kuriomis apdraustos šeimos iš 6-10 narių. Vis intensyviau tėvai planuoja savo vaikų ateitį, tai parodo padaugėjusių vaikų saugos ateities sutarčių skaičius bei jų kaina, kuri pakilo pusantro karto palyginus su 2010 metais.seimo draudimas

Lietuvos gyventojai pradėjo intensyviau vertinti savo šeimos saugumą bei finansinį stabilumą. Todėl šiuo metu itin populiarėja šeimos draudimas, kai draudžiasi du ar daugiau šeimos narių. Klientai dažniausiai renkasi tokią sutartį, kad galėtų apsaugoti visus šeimos narius.

2011 metais daugiausiai buvo sudaryta sutarčių kai apsidraudė 2 ir daugiau šeimos nariai, tai sudarė 57% visų sudarytų sutarčių. Taip pat labai daug draudėsi daugiavaikės šeimos iš 6-10 narių. Intensyviai augo vaikų saugos ateities draudimo sutarčių skaičius. Ši augimo tendencija jaučiasi ir 2012 metų pradžioje, todėl galima prognozuoti, kad ši rinka Lietuvoje dar augs.

Yra pastebėta, kad savo šeimos saugumų labiausiai rūpinasi moterys. Anot Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovių duomenų, daugiausiai savo šeimos narius apdraudžia moterys. Pastebint tokia tendencija draudimo bendrovės ruošia tam tikras marketingo strategijas siekiant pritraukti kuo daugiau naujų klientų bei išsaugoti esamus.