Vienas iš būdų išvengti galimų finansinių problemų ateityje yra gyvybės draudimas. Gyvybės draudimas tai ne tik pažodžiui suprantamas teiginys, kad draudimo išmoka bus mokama apdraustam asmeniui mirus, draudimas taip pat veikia ir kaip sveikatos draudimas, taigi išmokos bus mokamos ir apdraustajam susirgus sunkia liga, patyrus traumą ar tapus neįgaliu. Kalbant apie gyvybės draudimą nereikėtų pamiršti, kad gyvybės draudimas yra vienas iš būdų investuoti arba kaupti lėšas ateičiai. Įvertinus tai, kad gyvybės draudimo sutartis yra ilgalaikė, periodiškai mokant nedideles draudimo įmokas, laikotarpio pabaigoje galima sukaupti solidžią pinigų sumą, kuri sutarčiai pasibaigus išmokama sutartyje nurodytam "naudos gavėjui".gyvybes draudimas

Bendra susiklosčiusi neigiama situacija šalies bei pasaulio ekonomikoje įtakoja ir Lietuvos draudimo rinką. Nors Lietuvos draudimo rinka ekspertų teigimu dar nėra perpildyta, o atvirkščiai, nesiekia vakarų šalių vidurkio, todėl turi didelį ilgalaikį augimo potencialą, tačiau prastėjant finansiniai situacijai šalyje stipriai sumažėjo ir naujai sudaromų gyvybės draudimo sutarčių skaičius. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad gyvenant tik šia diena galima skaudžiai nukentėti ateityje, netikėtai susirgus ar atsitikus nelaimingam atsitikimui. Tai ypač svarbu, kai esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus asmenis. Todėl, kad ir kaip atrodytų neįmanoma ar trūksta lėšų, savo ateitimi privalome rūpintis jau šiandien – net ir liaudies išmintis byloja: „Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam“.

Suprastėjusi situacija viso pasaulio bei Lietuvos finansų rinkose neigiamai atsiliepė ir gyvybės draudimo rinkai Lietuvoje. Tačiau nežiūrint į tai, kad finansinė krizė vienaip ar kitaip palietė daugelį gyventojų, dalis žmonių vis tiek rūpinasi savo ateitimi ir nori užsitikrinti finansinį stabilumą nelaimės atveju. Gyvybės draudimas yra glaudžiai su tuo susijęs. Šiandien gyvybės draudimas tai du produktai viename. Pirmiausia tai finansinė pagalba atsitikus nelaimei, kai netenkama vieno šeimos nario. Antruoju atveju gyvybės draudimas yra investavimo arba taupymo priemonė. Norinčius investuoti labiau traukia investicinis gyvybės draudimas, o konservatyvesniems klientams labiau tinka kaupiamasis gyvybės draudimas.