Šiais laikais investicinis gyvybės draudimas turėtų būti vadinamas ne galimybe, tačiau būtinybe. Žmonės labai daug keliauja, dažnai rizikuoja, galiausiai, nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo nelaimių. Renkantis draudimą labai svarbu yra nepermokėti už gaunamas paslaugas. Štai ką jums verta žinoti jei nusprendėte apsidrausti Gyvybės draudimu

Siekiant pasirinkti labiausiai Jums tinkamą gyvybės draudimą – reikia susipažinti su kuo daugiau įmonių, kurios jį siūlo. Tuo pačiu palyginti jų sąlygas ir įvertinti naudą. Investicinis gyvybės draudimas skiriasi nuo kaupiamojo, tad kiekviena detalė labai svarbi ir garantuos, kad atrasite labiausiai Jums tinkamą draudimo formą.

Investicinis VS kaupimo draudimas

Investicinis gyvybės draudimas pačiam klientui duoda „vadeles į rankas“, taigi jis prisiima ir visą riziką. Sudarant sutartį sutariama, kokia pinigų suma bus išduodama pasibaigus draudimui. Kaupimo draudimas naudingas tuo, kad bendrovė prisiima visą riziką. Taip pat verta žinoti, kad investicinis draudimas gali būti taip pat labai skirtingas. Jaunesni žmonės, kuriems iki sutarties pabaigos dar yra keli dešimtmečiai, paprastai renkasi rizikingesnes ir potencialiai pelningesnes investavimo kryptis. Vyresni savo ruožtu nelinkę rizikuoti ir dažniausiai renkasi ganėtinai konservatyvias investavimo kryptis (valstybių bei didžiųjų bendrovių obligacijų fondai).

Draudimo sumos dydis

Galvojant apie pinigų sumą, kuri bus išmokama, reikia įvertinti tai, kad ji turi atitikti Jūsų artimųjų poreikius netekus šeimos nario. Kalbame ne tik apie laidojimo ar panašias išlaidas, tačiau ir tokius finansinius įsipareigojimus, kaip būsto paskola, mašinos lizingas ir panašiai. Gyvybės draudimas reikalingas tam, kad ištikus nelaimei finansinė našta nepradėtų „smaugti“. Kaip rodo statistika Lietuvoje gyvybės draudimo (mirties atveju) suma retai viršiję 100 000 (šimtą tūkstančių) eurų. Didesnės sumos yra pasirenkamos tik tuo atveju jei to reikalauja bankas ar kita kredito įstaigą suteikdama paskolą. Dažnai reikalaujama, kad draudimo suma padengtu ir palūkanas numatytas sutartyje, o ne tik suteikto kredito dydį.

Laikotarpis, kuriuo bus naudojamasi draudimu

Vakarų šalyse gyvybės draudimas dažniausiai pradedamas kaupti iškart, kai tik įsidarbinama pačioje pirmoje darbovietėje. Lietuvoje patirtis kiek kitokia. Dažniausiai žmonės laukia, kol uždirbs solidžią pinigų sumą, o tik paskui pradeda ieškoti kompanijos, kuri taps draudėju. Daugelis draudėjų sutinka draudimo metu koreguoti sąlygas: galima padidinti sumą, kurią norite investuoti. Taip pat prailginti ir laiko tarpą, kuriuo būsite draudžiamas.

Tai keliems metams sudaryti draudimo sutartį labai priklauso nuo kiekvienos individualios situacijos. Tėvai apdraudžiantys vaikus, dažniausiai sudaro sutartį iki vaikui sueis 18 metų. Taip yra taupoma mokslui ar savarankiško gyvenimo pradžiai. Dalis žmonių investicinio gyvybės draudimo pagalba taupo senatvei. Tie kas nori prisidurti prie būsimo pensijos dažniausiai sudaro sutartį iki pensijinio amžiaus pradžios.

Gyvybės draudimo privalumai

  • Gyvybės draudimas yra patogi taupymo forma. Tokiu atveju Jums reikalingas kaupiamasis draudimas, kad pasibaigus kaupimo laukui Jums būtų išmokama sukaupta suma.
  • Nelaimės arba mirties atveju – draudimas dažniausiai vienintelė paguoda. Kad ir kaip norėtųsi susikoncentruoti tik ties žmogaus praradimu, tačiau finansinės problemos yra aktualios. Ypač, jeigu tas žmogus buvo pagrindinis šeimos maitintojas.
  • Jeigu norite imti paskolą iš banko nekilnojamam turtui – būtina apsidrausti ir gyvybės draudimu. Mirties atveju būstas bus išsaugotas.

Nei vienas mūsų negali žinoti, kas nutiks rytoj. Geriausia yra papildomai apsisaugoti ir ramiai džiaugtis kiekviena diena.