Žmonėms turintiems viršsvorio problemų kyla nemažai sunkumų, kasdieniame gyvenime. Tai ne tik elegantiškų drabuzių paieška, nemalonūs momentai, kuomet tenka įsisprausti į lėktuvo sėdynę, bet ir gyvybės draudimas žmonėms turintiems didelį viršsvorį dažniausiai nėra suteikiamas. Taip yra todėl, kad turintiems viršsvorio žmonėms rizika susirgti kritinėmis ligomis yra kur kas didesnė.

Paprastai kiekvienas atvėjis yra vertinamas individualiai, tačiau kuomet draudimo sutartis daeina iki "aktuarijų" skyriaus, dažnai būna pasiūloma sudaryti investicinio arba kaupiamojo gyvybės draudimo sutartį, be papildomų apsaugų nuo traumų ar išmokų mirties bei kritinių ligų atveju. Vienintelis kelias tokiems žmonėms yra rasti būdų kaip numesti svorio. Tik tuomet pateikus papildomą prašymą galima tikėtis, kad draudikai suteiks draudiminęs apsaugas.

Ši problema yra dar opesnė vakarų Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur nutukimo problema jau įgavus tiesiog epidemijos mastą. JAV kur yra mokamas sveikatos draudimas, žmonėms su viršsvoriu yra taikomas papildomas 50 procentų kooficento tarifas. Tačiau ir tai suteikia ne visos kompanijos. Todėl nenuostabu, kad norėdami numesti svorio amerikiečiai dažnai kreipiasi ir į plastikos hirurgus, nes paskaičiuota, kad išlaidos riebalų nusiurbimo operacijai atsipirks, sumažėjus įmokoms į sveikatos draudimo fondą.

Oficialios statistikos kokiam kiekiui žmonių per metus yra atsisakoma suteikti draudimą, Lietuvoje nėra. Draudikai dažnai stengiasi išvengti nereikalingo viešumo ir nedetalizuoja priežasčių kodėl žmogui buvo atsisakyti suteikti draudiminės apsaugas.

Viena populiariausių gyvybės draudimo bendrovė „Bonum Publicum“ 2011 metais intensyviai plėtė draudimo paslaugų asortimentą taip didindama savo klientų skaičių. Pastebėta, kad savo bei savo šeimos finansiniu saugumu pradeda rūpintis vis daugiau Lietuvos gyventojų. Praeitais metais padaugėjo daugiavaikių šeimų draudimo sutarčių, kuriomis apdraustos šeimos iš 6-10 narių. Vis intensyviau tėvai planuoja savo vaikų ateitį, tai parodo padaugėjusių vaikų saugos ateities sutarčių skaičius bei jų kaina, kuri pakilo pusantro karto palyginus su 2010 metais.seimo draudimas

Lietuvos gyventojai pradėjo intensyviau vertinti savo šeimos saugumą bei finansinį stabilumą. Todėl šiuo metu itin populiarėja šeimos draudimas, kai draudžiasi du ar daugiau šeimos narių. Klientai dažniausiai renkasi tokią sutartį, kad galėtų apsaugoti visus šeimos narius.

2011 metais daugiausiai buvo sudaryta sutarčių kai apsidraudė 2 ir daugiau šeimos nariai, tai sudarė 57% visų sudarytų sutarčių. Taip pat labai daug draudėsi daugiavaikės šeimos iš 6-10 narių. Intensyviai augo vaikų saugos ateities draudimo sutarčių skaičius. Ši augimo tendencija jaučiasi ir 2012 metų pradžioje, todėl galima prognozuoti, kad ši rinka Lietuvoje dar augs.

Yra pastebėta, kad savo šeimos saugumų labiausiai rūpinasi moterys. Anot Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovių duomenų, daugiausiai savo šeimos narius apdraudžia moterys. Pastebint tokia tendencija draudimo bendrovės ruošia tam tikras marketingo strategijas siekiant pritraukti kuo daugiau naujų klientų bei išsaugoti esamus.

Kaupiamasis gyvybės draudimas yra tradicinė ir plačiai paplitusi draudimo rūšis visame pasaulyje. Tai yra efektyvus būdas norit apsaugoti save ir sau artimus žmones nelaimės ar mirties atveju. Sukaupta draudimo suma yra išmokama apsidraudusiajam pasibaigus draudimo galiojimo laikui arba naudos gavėjui, apsidraudusiojo mirties atveju. Kaupiamasis gyvybės draudimas nuo investicinio gyvybės draudimo skiriasi tuo, kad kaupiamojo draudimo atveju, visuomet yra tiksliai žinoma, kokia suma bus sukaupta, nes yra nustatoma minimali palūkanų norma. Skirtingai nei investicinis gyvybės draudimas, kaupiamasis gyvybės draudimas yra stabilesnė ir konkretesnė pinigų taupymo forma, kadangi kaupiama suma nėra investuojama apsidraudusiojo naudai ir todėl nepriklauso nuo situacijos pasaulinėje investicijų rinkoje.

Kaupiamasis gyvybės draudimas ypatingas tuo, kad apsidraudusysis ar naudos gavėjas išmoką gauna ne tik mirties atveju. Kaupiamojo gyvybės draudimo išmoka yra išmokama apsidraudusiajam ar naudos gavėjui keliais atvejais. Visų pirma, kaip jau buvo minėta, draudimas išmokamas apsidraudusiojo mirties atveju. Šiuo atveju išmokama draudimo sutartyje numatyta suma. Antrasis atvejis, kada išmokama draudimo suma tai situacija, kai apsidraudusysis išgyveno iki draudimo sutarties pabaigos. Šiuo atveju išmokama sukaupta draudimo suma, numatyta draudimo sutartyje. Dėl šios priežasties, kaupiamasis gyvybės draudimas yra patogus pinigų kaupimo mechanizmas, padedantis apsaugoti šeimą nuo nenumatytų gyvenimo situacijų.

Kaupiamasis gyvybės draudimas yra patogus ir saugus būdas apsidrausti ir taupyti, ypač žmonėms, nenorintiems rizikuoti. Visų pirma, kaupiamasis gyvybės draudimas garantuoja stabilias palūkanas, todėl galima tiksliai apsiskaičiuoti kokia draudimo išmoka bus gauta pasibaigus draudimo laikotarpiui. Be to, deklaruojantiems pajamas, atsiranda galimybė susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio, pritaikant pajamų mokesčio lengvatą. Kaupiamasis gyvybės draudimas dar yra patogus tuo, kad galima papildomai apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ar traumų, kritinių ligų, neįgalumo ir panašių su žmogaus gyvybe ar sveikata susijusių nelaimių.

Yra labai daug skirtingų draudimų bendrovių, kuriose siūlomas kaupiamasis gyvybės draudimas. Priklausomai nuo draudimo sutarties, palūkanų norma ar kitos draudimo teikimo sąlygos gali skirtis. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar siūlomoje sutartyje yra numatyta galimybė keisti draudimo laikotarpį. Taip pat turėtų būti galimybė keisti apsidraudusįjį asmenį ir naudos gavėją. Kadangi draudimo sutartis yra sudaroma ilgam laikotarpiui, reikia įvertinti finansines galimybes mokėti įmokas. Draudimo bendrovė sudarytoje sutartyje turėtų nustatyti ir numatyti draudimo įmokų mažinimo arba didinimo galimybes, periodiškumo keitimą ar panašų draudimo sutarties koregavimą. Tokie sutarties punktai leidžia prisitaikyti prie besikeičiančios finansinės situacijos ir draudimo įmokas mokėti pagal to esamas finansines galimybes. Labai svarbus faktorius yra galimybė koreguoti draudiminius ar nedraudiminius įvykius, nes priklausomai nuo to, kaip keičiasi žmogaus gyvenimo būdas, gali atsirasti arba išnykti tam tikri rizikos veiksniai, todėl būtinybė koreguoti sutartį turėtų būti numatyta kaupiamojo draudimo sutartyje.