Žmonėms turintiems viršsvorio problemų kyla nemažai sunkumų, kasdieniame gyvenime. Tai ne tik elegantiškų drabuzių paieška, nemalonūs momentai, kuomet tenka įsisprausti į lėktuvo sėdynę, bet ir gyvybės draudimas žmonėms turintiems didelį viršsvorį dažniausiai nėra suteikiamas. Taip yra todėl, kad turintiems viršsvorio žmonėms rizika susirgti kritinėmis ligomis yra kur kas didesnė.

Paprastai kiekvienas atvėjis yra vertinamas individualiai, tačiau kuomet draudimo sutartis daeina iki "aktuarijų" skyriaus, dažnai būna pasiūloma sudaryti investicinio arba kaupiamojo gyvybės draudimo sutartį, be papildomų apsaugų nuo traumų ar išmokų mirties bei kritinių ligų atveju. Vienintelis kelias tokiems žmonėms yra rasti būdų kaip numesti svorio. Tik tuomet pateikus papildomą prašymą galima tikėtis, kad draudikai suteiks draudiminęs apsaugas.

Ši problema yra dar opesnė vakarų Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur nutukimo problema jau įgavus tiesiog epidemijos mastą. JAV kur yra mokamas sveikatos draudimas, žmonėms su viršsvoriu yra taikomas papildomas 50 procentų kooficento tarifas. Tačiau ir tai suteikia ne visos kompanijos. Todėl nenuostabu, kad norėdami numesti svorio amerikiečiai dažnai kreipiasi ir į plastikos hirurgus, nes paskaičiuota, kad išlaidos riebalų nusiurbimo operacijai atsipirks, sumažėjus įmokoms į sveikatos draudimo fondą.

Oficialios statistikos kokiam kiekiui žmonių per metus yra atsisakoma suteikti draudimą, Lietuvoje nėra. Draudikai dažnai stengiasi išvengti nereikalingo viešumo ir nedetalizuoja priežasčių kodėl žmogui buvo atsisakyti suteikti draudiminės apsaugas.