Lietuvos bankas panaikino uždarosios akcinės draudimo brokerių bendrovės „RDD“ veiklos licenciją – taip įmonė nubausta už tai, kad teikė klaidingus duomenis, netinkamai saugojo draudėjų (gyventojų ir įmonių) sumokėtas draudimo įmokas ir jas naudojo ne pagal paskirtį.

Pastaruoju metu itin daug atgarsio visuomėnėje sukėlė net keliuose Vilniaus daugiabučiuose aptiktos legioneliozės bakterijos. Natūralu, kad dalis visuomėnės susimasto ar legioneliozė yra įtraukta į draudžiamųjų ligų sąrašą.

Lietuvoje yra keletas rūšių privalomų draudimų, kuriuos klientai besąlygiškai privalo naudoti. Tai notarų, antstolių, advokatų, žemėtvarkininkų, brokerių įmonių civilinės atsakomybės draudimai. Vienas iš plačiausiai naudojamų privalomų draudimų – tai transporto priemonių savininkų civilinės atsakomybės draudimas, kuris privalomas kiekvienam savininkui savo vardu turinčiam užregistravus transporto priemonę. Šis draudimas svarbus ne tik todėl, kad jis privalomas, bet ir todėl , kad jis transporto priemonės savininką apsaugo nuo galimų nuostolių. Nė vienas iš mūsų nesam tikri, kad neįvyks nelaimė ir nepatirsime nuostolių mes patys ir nepadarysime nuostolių kitiems.

Pradžioje įvedus privalomą draudimą klientai skeptiškai žiūrėjo į jį ,kaip į papildomas išlaidas. Šiuo metu šis požiūris stipriai pasikeitė. Dauguma klientų jau suvokė šio draudimo naudą, ne vienas juo pasinaudojo ir manau šiuo metu, kad jis būtų ir neprivalomas, jau dauguma Lietuvos piliečių draustųsi. Be to Lietuvoje šio draudimo kainos, palyginus su Europos šalių kainomis yra labai nedidelės. Dėl ko mūsų tautiečiai gyvenantys užsienyje dažniausiai draudžiasi Lietuvoje, jeigu ten eksploatuoja Lietuvoje registruotas transporto priemones. Aišku reikia draustis pateikiant visus teisingus duomenis, įvertinti valdytojus ir eksploatavimo teritoriją.Su tokiu draudimu drąsiai gali pastoviai važinėti ir Anglijoje ar Airijoje ir padarius įvykį bus atlyginta žala. Aišku tokių draudimų kainos yra vidutiniškai 5 kartus brangesni, nei važinėjant Lietuvoje.

Yra „protingų“ piliečių , kurie šioje vietoje bando sutaupyti, perkasi paprastą privalomą draudimą su ribotu dienų skaičiumi išvykimui į užsienį, išvažiuoja svetur, gyvena ten, atsitinka rimtas įvykis, kompanija atkasa , kad tas pilietis neteisingai apsidraudęs ir tada protinguolis gauna regresą kuris gali siekti labai dideles sumas. Toki piliečiai daugiau jau tikrai nerizikuos ir kitiems patars , kad šioje vietoje negalima žaisti.

Būdų apsidrausti yra daug ir įvairių. Yra daug kompanijų, daugiau nei 100 brokerių įmonių dar priklausomų įmonių tarpininkai, kurie gali sudaryti vienos kompanijos sutartis. Taigi pasirinkimas didelis. Labai išpopuliarėjo draudimas internetu, aišku tai sutaupo laiko ir kartais pinigų, bet ne visada tas keletas litų svarbiausia. Svarbu išsirinkti, turėti gerą brokerių įmonę, kompetentingą draudimo brokerį, kuris yra tos srities visapusiškas specialistas. Jis padės jums visokiais klausimais susijusiais su draudimu, tai netik privalomas civilinės atsakomybės draudimas, yra ir kitos populiarios draudimo rūšys kaip casco draudimas, nelaimingų atsitikimų draudimas, turto, pastatų draudimas nuo įvairių rizikų, vykstant į užsienį labai svarbu įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kad atsitikus bėdai , patekus į gydymo įstaigą nereikėtų pakloti tūkstantinių sumų. Draudimo brokeris ne tik jums išrinks patį palankiausią , geriausią draudimo pasiūlymą ir sudarys sutartį, bet atsitikus įvykiui bus jūsų advokatas, patars , padės jei strigs žalos atlyginimo klausimai.

Kitas aspektas -betarpiškas bendravimas su klientu yra taip pat labai svarbus, jis gali išsiaiškinti visą jam norimą informaciją. Kartais pirkdamas draudimą internetu, jis nusiperka katę maiše. Peršasi išvada, kad renkantis automobilio draudimas internetu, reikia atsakingai rinktis puslapį kur draustis, aišku patogiausia draustis per brokerių įmonės puslapį, nes tikrai sutaupysite laiko, bet prieš renkantis galite Lietuvos banko puslapyje pasitikrinti koks tai brokeris , kiek metų jis dirba, kokia jo patirtis ir pagal tai pasirinkti.

Viena iš didžiausių Vokietyjos draudimo bendrovių "Hamburg-Mannheimer" nutarė prisiminti žmonių pirmapradžius instinktus ir darbuotojams surengė sekso vakarėlį. Į šį renginį buvo pakviesti geriausi vadybininkai bei daugiausiai draudimo sutarčių sudarę draudimo agentai. Veiksmas vyko Budapešte, o liūdytojų teigmu visas vakarėlis priminė seovės romos seksualines orgijas.

Darbuotojų teigimu tai buvo geriausias kompanijos balius kokį tik galima įsivaizduoti. Dėja bet pasklidus gandamas bei į interneta patekus kelioms itin pikantiškoms fotografijoms kilo nemažas skandalas. Panašu, kad visuomėnė bei motyvuojamų darbuotojų antrosios pusės nemanė, jog tai tikrai buvo geriausias kompanijos organizuojamas vakarėlis.

Vėliau žurnalistų atliktas tyrimas atskleidė, kad seksualiniais malonumais tenkinosi 100 geriausių įmonės darbuotojų vyrų, jie buvo apgyvendinti SPA bei viešbučių komplekse, o jiems draugiją palaikė keliasdešimt prestižinių prostitučių. Pagrindinis "renginys" bei visos motyvacijos kulminacija vyko garsiuosiuose Budapešto "Galert" terminiuose baseinuose bei SPA centre. Čia romėnų tunikomis pasipuošę draudikai pasinėrė į tikrą antikinę sekso orgiją. Daugybė laisvo elgesio merginų, aprūpinimas sekso prekėmis bei jūrą alkoholio. Specialiai imtymiems žaidimams į SPA buvo atgabentos keturos itin plačios lovos, kurios buvo išdėstytos aplink baseiną. Viskas ko reikia geram vakarėliui.

Kilus skandalui šio vakarėlio organizatoriai buvo priversti palikti savo užimamus postus. Tačiau didžioji dalis paprastų vadybininkų bei draudimo agentų, kurie dalyvavo renginyje vis dar sėkmingai darbuojasi kompanijoje. Dabartiniai kompanijos vadovai tvirtina, kad panašūs vakarėliai tikrai nebepasikartos.

Seksualinių orgijų skandalai jau nepirmą kartą kylą Vokietyjoje. Dar 2005 metais plačiai nuskambėjo atvėjis, kuomet vienas iš "Volkswagen" padalinių organizavo vakarėlius kuriuose buvo ir elitinės prostitutės. Šie vakarėliai buvo nurašomi į kompanijos išlaidas, o juose dalyvaudavo ir profesinių sąjungų vadovai. Galbūt dėl to "Volskwagen" darbininkai jau daugybę metų nerengia jokių protesto akcijų ir nereikalaują didesnio darbo užmokesčio. Po į viešumą nutekėjusios informacijos apie panašius vakarėlius darbo neteko vienas iš itin aukštų kompanijos vadovų.

Šiuo metu kompanija "Hamburg-Mannheimer" yra tapusi dukterine ERGO draudimo grupės nare. Žinant, kad šios kompanijos atstovybė veikia ir Lietuvoje natūraliai kylą klausimas "o kaip gi jie motyvuoją savo darbuotojus?".

Kelionės draudimas yra dar nauja paslauga Lietuvoje, tačiau ši draudimo rūšis tampa vis populiaresnė. Dažniausiai besidraudžiantys žmonės baiminasi, kad gali būti atidėdi skrydžiai ar prarastas asmeninis bagažas. Paprastai draužiasi tie keliautojai kuriems savo kelionės maršrute tenka pakeisti net keletą lėktuvų. Bėgiojimas po oro uostus neretai beigiasi pasiklydusiu bagažu ar pavėlavimu į suplanuotą skrydį.

Reklama: Pigūs skrydžiai į Kanarų salas | Poilsis Porto mieste.

Kelionių draudimai nėra brangūs. Įvairios Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės turi individualią kainų sudarymo metodiką, tačiau visų jų siūlomos kainos yra tikrai nedidelės palyginus su tuo kokių nuostolių žmogus gali patriti jei prarastu savo daiktus ar tektu skubiai įsigyti naują lėktuvo blietą, skrydžiui į pasirinktą šalį.

Kelionės draudimui galima rinktis šias papildomas apsaugas:

  • Ppaildomas sveikatos draudimo išlaidos;
  • draudimas nuo traumų bei kitų nelaimingų atsitikimų;
  • nebaigtos kelionės draudimas;
  • nukeltų skrydžių;
  • dokumentų praradimo;
  • draudimas nuo asmeninio bagažo praradimo;
  • kitų asmeninių daiktų draudimas;
  • asmens civilinės atsakomybės draudimas;

Iš plataus draudiminių veiksnių asortimento galima susikomplektuoti individualius draudimo produktus, kurie būtų pritaikyti konkrečiai Jūsų šeimai. Papildomas apsaugas savo klientams siūlo ir bankai. Dažnai įsigyjus "Mastercard gold" ar "Visa bussines" kredito - debeto korteles, būna suteikiamos ir papildomos draudiminės apsaugos (tokios kaip sveikatos draudimas) kelionės į užsienį atveju.

Atminkite, kad skūpus moką du kartus, todėl geriau nepagailėti kelių papildomų litų kelionės draudimui nei vėliau atseikėtu tūkstančius už skubų skrydį, kelionės tikslo link.