Šiuolaikinėje visuomenėje asmens gyvenimas yra neįsivaizduojamas be vienos ar kitos draudimo formos. Dažnai kalbose minimas civilinės atsakomybės draudimas, gyvybės draudimas ar aibė kitų draudimo rūšių. Kiekvienas gyventojas turi susidaręs savo nuomonę apie tai, kas yra draudimas. Nuomonė – pakankamai abstraktus dalykas ir gali būti neobjektyvi. Todėl būtina suformuluoti bent kelis tinkamus apibrėžimus. Ekonomikos arba teisės terminais kalbant, draudimas yra rizikos valdymo priemonė, skirta išvengti finansinių nuostolių rizikos. Su draudimu  tiesiogiai ar netiesiogiai susiduria kiekvienas šalies pilietis. Privalomas yra socialinis draudimas, kurio prievolę nustato LR įstatymai. Socialiniu draudimu priverstinai turi draustis taip kiekvienas dirbantis pagal darbo sutartį LR pilietis. Draudimas gali būti apibrėžiamas ne tik kaip rizikos valdymo priemonė. Labiau suprantamas ir prieinamas apibrėžimas turėtų teigti, kad draudimas yra tam tikra finansinė veikla, kuria siekiama apsisaugoti fizinių ar juridinių subjektų interesus.

Yra aibė draudimo rūšių ir paslaugų. Apdrausti iš esmės galima viską, pradedant būstu, gyvybe, sveikata, verslo rizika, baigiant kojomis, rankų pirštais ar netgi figūra. Pastarieji trys draudimo objektai Lietuvoje nėra populiarūs, todėl tokių paslaugų nesiūlo ir draudimo bendrovės. Nepaisant visko, draudimas turėtų dominti kiekvieną asmenį, kadangi ši paslauga leidžia įvertinti ir valdyti nepageidaujamų įvykių riziką, o pastarajam įvykus apsaugo nuo didelių finansinių praradimų.

Draudimas turi gilias šaknis ir seną istoriją. Pirmieji panašios į dabartinę draudimo sistemos užuomazgų požymiai pastebimi analizuojant Kinų ir Šumerų pirklių sandėrius bei kitą informaciją. Galima teigti, kad draudimo paslauga skaičiuoja ketvirtą tūkstantmetį. Rizikos paskirstymas buvo labai svarbus prekybos aspektas, nes praradus dalį krovinio nuostoliai būdavo ne tokie milžiniški. Būtent toks draudimas kokį turime šiandien užsimezgė prieš maždaug 400 metų, nors įvairios rizikos mažinimas pastebimas labai daug kur.   Nepaisant to ši sritis nuolat tobulinama, kuriami nauji produktai ir paslaugos.