Viena iš didžiausių Vokietyjos draudimo bendrovių "Hamburg-Mannheimer" nutarė prisiminti žmonių pirmapradžius instinktus ir darbuotojams surengė sekso vakarėlį. Į šį renginį buvo pakviesti geriausi vadybininkai bei daugiausiai draudimo sutarčių sudarę draudimo agentai. Veiksmas vyko Budapešte, o liūdytojų teigmu visas vakarėlis priminė seovės romos seksualines orgijas.

Darbuotojų teigimu tai buvo geriausias kompanijos balius kokį tik galima įsivaizduoti. Dėja bet pasklidus gandamas bei į interneta patekus kelioms itin pikantiškoms fotografijoms kilo nemažas skandalas. Panašu, kad visuomėnė bei motyvuojamų darbuotojų antrosios pusės nemanė, jog tai tikrai buvo geriausias kompanijos organizuojamas vakarėlis.

Vėliau žurnalistų atliktas tyrimas atskleidė, kad seksualiniais malonumais tenkinosi 100 geriausių įmonės darbuotojų vyrų, jie buvo apgyvendinti SPA bei viešbučių komplekse, o jiems draugiją palaikė keliasdešimt prestižinių prostitučių. Pagrindinis "renginys" bei visos motyvacijos kulminacija vyko garsiuosiuose Budapešto "Galert" terminiuose baseinuose bei SPA centre. Čia romėnų tunikomis pasipuošę draudikai pasinėrė į tikrą antikinę sekso orgiją. Daugybė laisvo elgesio merginų, aprūpinimas sekso prekėmis bei jūrą alkoholio. Specialiai imtymiems žaidimams į SPA buvo atgabentos keturos itin plačios lovos, kurios buvo išdėstytos aplink baseiną. Viskas ko reikia geram vakarėliui.

Kilus skandalui šio vakarėlio organizatoriai buvo priversti palikti savo užimamus postus. Tačiau didžioji dalis paprastų vadybininkų bei draudimo agentų, kurie dalyvavo renginyje vis dar sėkmingai darbuojasi kompanijoje. Dabartiniai kompanijos vadovai tvirtina, kad panašūs vakarėliai tikrai nebepasikartos.

Seksualinių orgijų skandalai jau nepirmą kartą kylą Vokietyjoje. Dar 2005 metais plačiai nuskambėjo atvėjis, kuomet vienas iš "Volkswagen" padalinių organizavo vakarėlius kuriuose buvo ir elitinės prostitutės. Šie vakarėliai buvo nurašomi į kompanijos išlaidas, o juose dalyvaudavo ir profesinių sąjungų vadovai. Galbūt dėl to "Volskwagen" darbininkai jau daugybę metų nerengia jokių protesto akcijų ir nereikalaują didesnio darbo užmokesčio. Po į viešumą nutekėjusios informacijos apie panašius vakarėlius darbo neteko vienas iš itin aukštų kompanijos vadovų.

Šiuo metu kompanija "Hamburg-Mannheimer" yra tapusi dukterine ERGO draudimo grupės nare. Žinant, kad šios kompanijos atstovybė veikia ir Lietuvoje natūraliai kylą klausimas "o kaip gi jie motyvuoją savo darbuotojus?".