Privalomas civilinės atsakomybės draudimas, kitaip dar vadinamas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas, Lietuvoje yra privalomas. Draudimo periodinės įmokos dydis priklauso nuo vairuotojo amžiaus, patirties (kiek laiko turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą), automobilio markės, variklio darbinio tūrio bei kitų elementų.

Reikalavimas dėl privalomojo civilinės atsakomybės draudimo taikymo Lietuvoje įsigaliojo įstojus į Europos sąjungą. Šis draudimas padeda vairuotojams patyrusiems eismo įvyki išvengti didelių finansinių įsipareigojimų. Jeigu vairuotojas ir yra kaltas dėl auto įvykio - draudimas apmokės visas išlaidas kurias patiria nukentėjusysis.

Kai kuriais atvejais yra taikomos ir išimtis. Jei vairuotojas sukėlė eismo įvykį būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių vaistų, civilinės atsakomybės draudimas tokiu atveju negalioja.

Privalomas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje kainuoją sąlyginai nebrangiai ir yra vienas pigiausių visoje Europos sąjungoje, tačiau keliuose netrūksta neapsidraudusių vairuotojų. Policijos duomenimis per 2010 metus buvo nubausta daugiau kaip 14000 vairuotojų, neturėjusių privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo. Taip pat statistika rodo, kad dažniausiai neapsidraudę važinėja jauni vairuotojai. Didmiesčiuose yra didesnis neapsidraudusiųjų skaičiaus nei mažuose miesteliuose bei rajonuose.